Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Do sezóny 2024 jsme vstoupili pódiem v TCR Eastern Europe na Balaton Parku. O skvělý výsledek se postaral náš nový závodník Martin Kadlečík, který ve druhém závodě po startu z pátého místa dojel druhý.

 

Stává se už celkem milou tradicí, že první závody sezóny se nám daří. V roce 2022 Bartosz Groszek vyhrál úvodní jízdu na Hungaroringu, o rok později dojel Tobias Poschik třetí ve druhém závodě na Oscherslebenu a letos přidal chybějící druhé místo Martin Kadlečík na Balaton Parku.

Martina jsme v týmu přivítali díky spolupráci s projektem ESET RaceStar, která už je také pěknou tradicí a zásobuje nás mladými talentovanými závodníky. Martin se na okruzích pohybuje teprve od roku 2022. V loňské sezóně ale dokázal vyhrát kategorii Trophy v Clio Cupu Bohemia a tak dalším logickým krokem bylo vyzkoušet TCR Eastern Europe.

K dispozici jsme mu dali Audi RS3 LMS TCR 2021 a Martin se svou šancí naložil, jak se sluší a patří. Na startu prvního závodu stál díky sedmému kvalifikačnímu času ve čtvrté řadě. Škoda červené vlajky v závěrečné fázi kvalifikace, která znemožnila Martinovi zajet ještě lepší čas.

I přes slibnou pozici na roštu odjížděl Martin ze startu prvního závodu jako poslední. Bohužel se mu nepodařilo odstartovat, zhasl mu motor a nezbývalo, než se nadechnout k pořádné stíhací jízdě. Ta se nakonec povedla nad očekávání a Martin se vytáhl na parádní šesté místo.

Do druhého závodu startoval po otočení startovního roštu jako pátý. Na zhasnutí červených světel tentokrát zareagoval skvěle a po první sérii zatáček už se nacházel na třetím místě. Ještě během úvodního kola se probojoval na místo druhé. Následně se chvíli snažil stáhnout náskok vedoucího závodníka. Vědom si jeho velmi rychlého tempa ale raději začal šetřit pneumatiky a pod šachovnicovou vlajkou projel jako druhý.

Úvodní podnik sezóny se tedy našim barvám vydařil podobně jako v minulých letech.

Sezóna 2023 byla náročná, ale…

Sezóna 2023 se do naší týmové historie zapíše výsledkově jako povedená. Hned dva naši závodníci se kvalifikovali na největší událost roku v…
Číst více

Sezónu jsme zakončili pódiem v Brně

Sezóna 2023 se přesouvá do týmových kronik. Poslední závodní víkend ale ještě nějakou dobu zůstane v našich živých vzpomínkách. A …
Číst více

Bodový příděl v pozměněné sestavě

Závodní víkend TCR Eastern Europe v Mostě přinesl našemu týmu druhý nejvyšší bodový příděl v dosavadní sezóně TCR Eastern Europe.…
Číst více
Zavřít
Loading...