Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Skvělý úspěch i smůla pod Alpami

Náš závodník Sebastian Steibel vybojoval o uplynulém víkendu své první pódium v TCR Eastern Europe 2023. Další porci smůly si naopak vybral Radim Adámek.

 

 

Na jednom z nejmodernějších okruhů kalendáře TCR Eastern Europe 2023 - rakouském Red Bull Ringu - završil šampionát první polovinu sezóny 2023. Nechyběla u toho ani jedna z týmových Audi a i tentokrát předvedli naši závodníci momenty hodné televizních sestřihů.

V popředí zájmu byl tentokrát hlavně Sebastian Steibel. Německý závodník vybojoval v kvalifikaci i prvním závodě shodně šesté místo. To hlavní ale přišlo v závodě číslo dvě. Ze druhé řady na startovním roštu skvěle zareagoval na zhasnutí červených světel a po krátkém souboji o druhé místo se osamostatnil zhruba vteřinu za vedoucím závodníkem. Po safety car fázi, která následovala, se dostal autu před sebou na kufr a byl z toho krásný, téměř tři kola trvající, souboj o vedení v závodě, ale také o vůbec první Sebastianovo vítězství za dobu jeho působení v TCR Eastern Europe. Sebastian to zkoušel všemi směry, ale na první místo se nakonec prodrat nedokázal. Pod šachovnicovou vlajkou projel jako druhý, což je ale pořád perfektní výsledek.

Tobias Poschik svou houževnatostí a agresivní jízdou i na Red Bull Ringu částečně mazal hendikep své starší Audi a bojoval ve středu pole. Do prvního závodu se kvalifikoval na devátém místě a jako devátý závod také dokončil. Bohužel si počínal až moc agresivně v jednom ze soubojů a desetisekundová penalizace ho odsunula na jedenáctou příčku. Své umístění dokázal ve druhé jízdě o tři místa vylepšit a dojel osmý.

Radim Adámek nezažil nejpovedenější víkend a už v kvalifikaci zůstal za svým očekáváním. Přehřáté brzdy ho stály tři až čtyři místa na startu prvního závodu. Jak se ukázalo později, na startovní pozici až tak moc nezáleželo. Radim totiž pro závadu musel odstavit svou Audi už na konci prvního kola. Chuť si spravil alespoň ve druhé jízdě. Ze startovního dvaadvacátého místa se probojoval až na patnácté. Kvůli drobné chybě na konci závodu odevzdal dvě pozice zpět, posun o pět míst v cíli oproti startu byl i tak povedeným zakončením víkendu.

I tentokrát startoval Radim spolu s Bartoszem Groszekem ve vytrvalostním závodě v rámci ESET Cupu. Ve své třídě dlouho vedli. Až těsně před koncem se propadli na druhé místo, na kterém také závod dokončili.

Sezóna pokračovala v Maďarsku

Ke druhému podniku sezóny 2023 jsme odjeli do Maďarska. Na Hungaroringu na okraji Budapešti se jel druhý závodní víkend TCR Eastern Europe…
Číst více

Hořkosladký úvod sezóny

Závodní víkend TCR Eastern Europe 2023 na německém okruhu Oschersleben byl pro náš tým hořkosladkým začátkem sezóny. A to i přes…
Číst více

Sezóna 2022

ADITIS RACING má za sebou svou zatím nejúspěšnější sezónu
Číst více
Zavřít
Loading...