Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Sezónu jsme zakončili pódiem v Brně

Sezóna 2023 se přesouvá do týmových kronik. Poslední závodní víkend ale ještě nějakou dobu zůstane v našich živých vzpomínkách. A to hlavně díky výkonům navrátilce do TCR Eastern Europe Bartosze Groszeka.

 

Poslední víkend sezóny východoevropského šampionátu vozů TCR přivítal po roční odmlce Masarykův okruh v Brně a nabídl velkolepou podívanou zabalenou do luxusního skoro letního počasí a okořeněnou přehlídkou vozů Formule 1 z minulých let.

Do startovního pole jsme tentokrát bohužel přispěli jen jedním autem. Radim Adámek byl zdravotními problémy donucen vynechat vůbec první závodní víkend v TCR Eastern Europe od začátku šampionátu. Chvíli to vypadalo, že by ho za volantem mohl nahradit Petr Fulín, který s námi jel v Mostě. To se ale nakonec nepodařilo a tak žlutočerné barvy v posledním podniku roku 2023 reprezentoval jen Bartosz.

Se svou rolí se ale vypořádal podle očekávání parádně a hned od začátku víkendu dával najevo, že je schopný držet tempo se špičkou letos výborně obsazeného šampionátu. V kvalifikaci zajel třetí čas se ztrátou 4 desetiny na šampiona Maťa Homolu.

Po lehkém zaváhání na startu prvního závodu se Bartosz propadl o jednu pozici. Následně ale využil tvrdého souboje dvou závodníků před sebou, ztracenou třetí pozici si vybojoval zpět a tak byl také po pětadvaceti minutách odmávnut cílovou vlajkou.

Po reverse gridu startoval Bartosz do druhého závodu ze sedmého místa. Začátek nedělní jízdy nabídl podobný scénář jako závod první - horší start a lehký propad. Bartosz ale znovu zabojoval. Krásným překvapivým manévrem předjel vítěze prvního závodu Bucsiho a následně se skoro jako přes kopírák dostal i před šampiona Homolu. Bucsi Bartosze po tvrdém souboji nakonec předjel zpět a další posun už nebyl možný kvůli opotřebovaným pneumatikám. Bartosz byl tedy v posledním závodu sezóny klasifikován jako sedmý.

Rádi bychom touto cestou poděkovali celému týmu za perfektní práci během celého roku, která vyústila ve třetí místo v hodnocení týmů TCR Eastern Europe. Děkujeme také všem našim fanouškům a těšíme se na další společné sezóny.

Úspěšný vstup do sezóny 2024

Do sezóny 2024 jsme vstoupili pódiem v TCR Eastern Europe na Balaton Parku. O skvělý výsledek se postaral náš nový závodník…
Číst více

Sezóna 2023 byla náročná, ale…

Sezóna 2023 se do naší týmové historie zapíše výsledkově jako povedená. Hned dva naši závodníci se kvalifikovali na největší událost roku v…
Číst více

Bodový příděl v pozměněné sestavě

Závodní víkend TCR Eastern Europe v Mostě přinesl našemu týmu druhý nejvyšší bodový příděl v dosavadní sezóně TCR Eastern Europe.…
Číst více
Zavřít
Loading...