Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Ke druhému podniku sezóny 2023 jsme odjeli do Maďarska. Na Hungaroringu na okraji Budapešti se jel druhý závodní víkend TCR Eastern Europe i ESET Cup Series.

 

V pátečních testovacích jízdách se naši závodníci snažili najít optimální nastavení svých vozů, které by je v sobotní dopolední kvalifikaci dovedlo k co nejrychlejším časům a tím pádem k co nejvýhodnějším pozicím na startovním roštu prvního závodu. Nejrychleji si v kvalifikaci s tratí poradil Tobias Poschik, který zajel třináctý čas se ztrátou tři desetiny na první desítku. Škoda poškození benzinové pumpy v druhé části kvalifikace, která Tobiasovi znemožnila pokusit se čas ještě vylepšit. Sebastian Steibel a Radim Adámek zajeli patnáctý a šestnáctý čas.

V první zatáčce to hned po startu úvodního závodu dost vřelo. Naši závodníci naštěstí z chaosu vyvázli bez rány a mohli pokračovat v závodě. V tom se nejlépe vedlo Sebastianovi, který se prokousal až na osmé místo. V dalším postupu mu zabránil safety car, za kterým byl také závod po devíti kolech ukončen. Tobias dokončil jako dvanáctý, Radim na osmnáctém místě.

Diskvalifikace jednoho ze závodníků vpředu každému z našich závodníků ještě o jednu pozici polepšila. A protože los určil, že do druhého závodu si své pozice otočí sedm aut na roštu, startoval Sebastian z pole position.

Na druhý start bychom ale raději zapomněli. Radimovi s Tobiasem totiž vůbec nevyšel a hned z kraje závodu ztratili pozice. Sebastian se sice také o něco propadl, na konci prvního kola byl ale pořád třetí. Během závodu si ještě o tři místa pohoršil a cíl protnul jako šestý. Sedmisekundová penalizace za překročení limitů trati ho ale odsunula na konec první desítky, těsně za Tobiase, který si po pokaženém startu dobře zazávodil a přivezl svou Audi do cíle jako devátý. Radim, jehož auto nebylo ve stoprocentní kondici po ráně od jednoho ze soupeřů, dokončil šestnáctý.

Při Endurance v rámci ESET Cupu si Radim Adámek a Bartosz Groszek zazávodili podstatně lépe, než na Oscherslebenu. Bartosz rozjel závod ze druhého místa a dostal se do vedení. Vyjetí safety caru mu ale zabránilo navýšit náskok. Radimovým úkolem bylo udržet za sebou silnějšího závodníka z druhé posádky, což se mu podařilo a mohli jsme slavit druhé vítězství ze dvou závodů.

Dalším závodním víkendem v kalendáři TCR Eastern Europe i ESET Cupu je Red Bull Ring v druhé polovině května.

Úspěšný vstup do sezóny 2024

Do sezóny 2024 jsme vstoupili pódiem v TCR Eastern Europe na Balaton Parku. O skvělý výsledek se postaral náš nový závodník…
Číst více

Sezóna 2023 byla náročná, ale…

Sezóna 2023 se do naší týmové historie zapíše výsledkově jako povedená. Hned dva naši závodníci se kvalifikovali na největší událost roku v…
Číst více

Sezónu jsme zakončili pódiem v Brně

Sezóna 2023 se přesouvá do týmových kronik. Poslední závodní víkend ale ještě nějakou dobu zůstane v našich živých vzpomínkách. A …
Číst více
Zavřít
Loading...