Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Ke druhému podniku sezóny 2023 jsme odjeli do Maďarska. Na Hungaroringu na okraji Budapešti se jel druhý závodní víkend TCR Eastern Europe i ESET Cup Series.

 

V pátečních testovacích jízdách se naši závodníci snažili najít optimální nastavení svých vozů, které by je v sobotní dopolední kvalifikaci dovedlo k co nejrychlejším časům a tím pádem k co nejvýhodnějším pozicím na startovním roštu prvního závodu. Nejrychleji si v kvalifikaci s tratí poradil Tobias Poschik, který zajel třináctý čas se ztrátou tři desetiny na první desítku. Škoda poškození benzinové pumpy v druhé části kvalifikace, která Tobiasovi znemožnila pokusit se čas ještě vylepšit. Sebastian Steibel a Radim Adámek zajeli patnáctý a šestnáctý čas.

V první zatáčce to hned po startu úvodního závodu dost vřelo. Naši závodníci naštěstí z chaosu vyvázli bez rány a mohli pokračovat v závodě. V tom se nejlépe vedlo Sebastianovi, který se prokousal až na osmé místo. V dalším postupu mu zabránil safety car, za kterým byl také závod po devíti kolech ukončen. Tobias dokončil jako dvanáctý, Radim na osmnáctém místě.

Diskvalifikace jednoho ze závodníků vpředu každému z našich závodníků ještě o jednu pozici polepšila. A protože los určil, že do druhého závodu si své pozice otočí sedm aut na roštu, startoval Sebastian z pole position.

Na druhý start bychom ale raději zapomněli. Radimovi s Tobiasem totiž vůbec nevyšel a hned z kraje závodu ztratili pozice. Sebastian se sice také o něco propadl, na konci prvního kola byl ale pořád třetí. Během závodu si ještě o tři místa pohoršil a cíl protnul jako šestý. Sedmisekundová penalizace za překročení limitů trati ho ale odsunula na konec první desítky, těsně za Tobiase, který si po pokaženém startu dobře zazávodil a přivezl svou Audi do cíle jako devátý. Radim, jehož auto nebylo ve stoprocentní kondici po ráně od jednoho ze soupeřů, dokončil šestnáctý.

Při Endurance v rámci ESET Cupu si Radim Adámek a Bartosz Groszek zazávodili podstatně lépe, než na Oscherslebenu. Bartosz rozjel závod ze druhého místa a dostal se do vedení. Vyjetí safety caru mu ale zabránilo navýšit náskok. Radimovým úkolem bylo udržet za sebou silnějšího závodníka z druhé posádky, což se mu podařilo a mohli jsme slavit druhé vítězství ze dvou závodů.

Dalším závodním víkendem v kalendáři TCR Eastern Europe i ESET Cupu je Red Bull Ring v druhé polovině května.

Skvělý úspěch i smůla pod Alpami

Náš závodník Sebastian Steibel vybojoval o uplynulém víkendu své první pódium v TCR Eastern Europe 2023. Další porci smůly si…
Číst více

Hořkosladký úvod sezóny

Závodní víkend TCR Eastern Europe 2023 na německém okruhu Oschersleben byl pro náš tým hořkosladkým začátkem sezóny. A to i přes…
Číst více

Sezóna 2022

ADITIS RACING má za sebou svou zatím nejúspěšnější sezónu
Číst více
Zavřít
Loading...