Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Tým odjížděl do Monzy do kolébky motorsportu na Mistroství Evropy TCR EUROPE s cílem vyzkoušet vyšší sérii a porovnat svou výkonnost s evropskou špičkou.  V  této druhé nejprestižnější sérii cestovních vozů světa je možné vidět i piloty ze světové série WTCR. Týmové barvy hájili piloti Bartosz Groszek (POL) s modrou Audi a Petr Čížek (CZE) se žlutou Audi.

Hned v kvalifikaci Q1 jsme se dostali do popředí zájmu, neboť  Bartosz jako host série zajel osmý nejrychlejší čas i na vzdory hendikepu 30 kg v autě navíc oproti ostatním postoupil do Q2 mezi 12 nejlepších. A senzace byla na světě. Bartosz v Q2 na starých pneumatikách neměl moc šancí na zopakování skvělého výsledku a skončil na 12. místě.

V sobotním závodě se na startovním roštu seřadilo 28 závodních vozů specifikace TCR. Naši piloti zvládli projet první šikanu bez kolize a do cíle dojeli na skvělém 11. resp. 19. místě. Bartosz při svém debutu na Mistroství Evropy kromě absolutního 11. místa vybojoval i 1. místo v kategorii Rookie a na stupni vítězů tak mohl postříkat šampaňským největší světové hvězdy Azconu, Girolamiho a Coronela. Sen se stal skutečností.  Druhý závod se uskutečnil na vlhké trati a 13. resp. 24. místo bylo potvrzení předešlého výkonu. V Monze jsme si ověřili, že jsme konkurence schopní a můžeme bojovat s továrními týmy na evropské úrovni.

Kdo by si pomyslel na začátku sezóny, že náš tým bude na stupni vítězů na Mistrovství Evropy a kdo by si pomyslel, že jednorázová spolupráce s Bartoszem v rámci programu ESET RACESTAR  bude tak úspěšná a dlouhodobá a kdo by si pomyslel, že z obyčejného kluka s talentem se stane hvězda - Bartosz Groszek. Asi nikdo. Ukončenou sezónu lze přirovnat k napínavé pohádce se šťastným koncem.

Celý tým během sezóny zaznamenal obrovský vzestup a vedení týmu chce na závěr poděkovat všem členům týmu za svědomitě odvedenou práci, týmovou atmosféru a úspěchy, které jsou výsledkem týmové práce a piloti ji podtrhli.

Sezónu jsme zakončili pódiem v Brně

Sezóna 2023 se přesouvá do týmových kronik. Poslední závodní víkend ale ještě nějakou dobu zůstane v našich živých vzpomínkách. A …
Číst více

Bodový příděl v pozměněné sestavě

Závodní víkend TCR Eastern Europe v Mostě přinesl našemu týmu druhý nejvyšší bodový příděl v dosavadní sezóně TCR Eastern Europe.…
Číst více

Body zalité smůlou ze Slovakia Ringu

Sezóna TCR Eastern Europe 2023 se přehoupla do své druhé poloviny.
Číst více
Zavřít
Loading...