Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Tým odjížděl do Monzy do kolébky motorsportu na Mistroství Evropy TCR EUROPE s cílem vyzkoušet vyšší sérii a porovnat svou výkonnost s evropskou špičkou.  V  této druhé nejprestižnější sérii cestovních vozů světa je možné vidět i piloty ze světové série WTCR. Týmové barvy hájili piloti Bartosz Groszek (POL) s modrou Audi a Petr Čížek (CZE) se žlutou Audi.

Hned v kvalifikaci Q1 jsme se dostali do popředí zájmu, neboť  Bartosz jako host série zajel osmý nejrychlejší čas i na vzdory hendikepu 30 kg v autě navíc oproti ostatním postoupil do Q2 mezi 12 nejlepších. A senzace byla na světě. Bartosz v Q2 na starých pneumatikách neměl moc šancí na zopakování skvělého výsledku a skončil na 12. místě.

V sobotním závodě se na startovním roštu seřadilo 28 závodních vozů specifikace TCR. Naši piloti zvládli projet první šikanu bez kolize a do cíle dojeli na skvělém 11. resp. 19. místě. Bartosz při svém debutu na Mistroství Evropy kromě absolutního 11. místa vybojoval i 1. místo v kategorii Rookie a na stupni vítězů tak mohl postříkat šampaňským největší světové hvězdy Azconu, Girolamiho a Coronela. Sen se stal skutečností.  Druhý závod se uskutečnil na vlhké trati a 13. resp. 24. místo bylo potvrzení předešlého výkonu. V Monze jsme si ověřili, že jsme konkurence schopní a můžeme bojovat s továrními týmy na evropské úrovni.

Kdo by si pomyslel na začátku sezóny, že náš tým bude na stupni vítězů na Mistrovství Evropy a kdo by si pomyslel, že jednorázová spolupráce s Bartoszem v rámci programu ESET RACESTAR  bude tak úspěšná a dlouhodobá a kdo by si pomyslel, že z obyčejného kluka s talentem se stane hvězda - Bartosz Groszek. Asi nikdo. Ukončenou sezónu lze přirovnat k napínavé pohádce se šťastným koncem.

Celý tým během sezóny zaznamenal obrovský vzestup a vedení týmu chce na závěr poděkovat všem členům týmu za svědomitě odvedenou práci, týmovou atmosféru a úspěchy, které jsou výsledkem týmové práce a piloti ji podtrhli.

Skvělý úspěch i smůla pod Alpami

Náš závodník Sebastian Steibel vybojoval o uplynulém víkendu své první pódium v TCR Eastern Europe 2023. Další porci smůly si…
Číst více

Sezóna pokračovala v Maďarsku

Ke druhému podniku sezóny 2023 jsme odjeli do Maďarska. Na Hungaroringu na okraji Budapešti se jel druhý závodní víkend TCR Eastern Europe…
Číst více

Hořkosladký úvod sezóny

Závodní víkend TCR Eastern Europe 2023 na německém okruhu Oschersleben byl pro náš tým hořkosladkým začátkem sezóny. A to i přes…
Číst více
Zavřít
Loading...