Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Díky pandemii COVID-19 byla sezóna 2020 zkrácena a upraven kalendář závodů. Náš tým se zúčastnil úvodního závodu TCR Easter Europe v chorvatském Grobniku, kde se  potýkal s technickými potížemi od prvních okamžiků. Nakonec potíže s kabeláží byly odhaleny a odstraněny. Bohužel funkční auto bylo k dispozici až do kvalifikace TCR EE a v 1. závodě Radim Adámek obsadil 14.místo. V závodě CEZ ve vytrvalosti jsme měli kolizi a závod nedokončili. Přes noc se mechanikům podařilo auto zprovoznit a nastoupit do 2. závodu TCR EE, kde Radim Adámek obsadil 12. místo. Na v závodech TCR EE startovalo 18 vozů a závody byly vysílány živě na YouTube. Zde je náš sestřih a foto.

Po  závodě HISTO CUP na Slovakia Ringu, který jsme pojali spíše jako testovací, následovala Velká Cena Slovenské Republiky na SlovakiaRingu. Bohužel i zde se nám technické potíže lepily na paty. Od potíží s palivovým čerpadlem, přes výměnu řídící jednotky jsme skončili až u noční výměny celého motoru. Kvalifikace do závodu TCR EE byla absolvovaná s vadnou řídící jednotkou a s vynechávajícím motorem. Výsledkem byla poslední startovní řada. Nicméně v 1. závodě TCR EE Radim Adámek  s novou řídící jednotkou a s poškozeným motorem obsadil uspokojivé 12.místo. Na startovním roštu bylo 17 vozů. Konkurence je v celé sérii veliká i s účastníky mistrovství světa WTCC a TCR Europe.
Následoval závod CEZ ve vytrvalosti s piloty Adámek - Horňák, který nám přinesl obrovskou radost a 3.místo ve naší třídě. Radost nám ovšem kazil poškozený motor, který naštěstí dojel do cíle, ale bylo jasné, že to byl jeho poslední závod. Série TCR EE má na závodech velké zázemí s náhradními díly. Bylo tedy možné přes noc vyměnit motor za nový a druhý den odstartovat do 2. závodu TCR EE. Smůla ovšem nebyla u konce. V zaváděcím kole auto ztratilo výkon, ale díky rychlé práci mechaniků se Radimu Adámkovi podařilo odstartovat alespoň z boxové uličky s velkou ztrátou. Díky novému motoru i dobrému výkonu pilota se podařilo ztrátu dohnat a umístit se na pěkném 9.místě. I zde byly závody opět vysílány živě na YouTube. Zde je náš sestřih a foto. Doufáme, že smůlu máme již do budoucna vybranou.

Další závod je už 5.-6.9.2020 v Brně na Masarykově okruhu i s diváckou účastí. Mimo jiné se představí i formule F1 v závodech BOSS GP.

Sezónu jsme zakončili pódiem v Brně

Sezóna 2023 se přesouvá do týmových kronik. Poslední závodní víkend ale ještě nějakou dobu zůstane v našich živých vzpomínkách. A …
Číst více

Bodový příděl v pozměněné sestavě

Závodní víkend TCR Eastern Europe v Mostě přinesl našemu týmu druhý nejvyšší bodový příděl v dosavadní sezóně TCR Eastern Europe.…
Číst více

Body zalité smůlou ze Slovakia Ringu

Sezóna TCR Eastern Europe 2023 se přehoupla do své druhé poloviny.
Číst více
Zavřít
Loading...