Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Závodní víkend TCR Eastern Europe 2023 na německém okruhu Oschersleben byl pro náš tým hořkosladkým začátkem sezóny. A to i přes to, že jsme si díky Tobiasovi Poschikovi odvezli jedno pódium.

Závodnímu víkendu předcházely středeční a čtvrteční testovací jízdy. Obě nové Audi ale bohužel postihly technické problémy, takže nebylo možné využít potenciál testovacích dní naplno. Závady se našim mechanikům podařilo odstranit až těsně před závodním programem. Nejvíce se tedy v testovacím režimu svezl Tobias Poschik, kterému se podařilo nakroužené testovací kilometry zúročit i během prvních ostrých jízd.

Ve své závodní premiéře ve starší Audi RS3 LMS TCR si Tobias vedl velmi dobře i ve srovnání s novějšími vozy ve startovní listině. V kvalifikaci zajel sedmý čas se ztrátou sedmnáct setin na pátého, což byl pro první závod slušný příslib možného posunu vpřed. Sebastian Steibel stál na startu o pozici dál. Radim Adámek, který celý víkend bojoval s náročnou tratí, zajel poslední kvalifikační čas.

V cíli prvního závodu si Tobias se Sebastianem vyměnili své kvalifikační pozice a dojeli jako sedmý a osmý. Radimovi se bohužel stále nedařilo najít ten správný závodní rytmus a i přes to, že se na konci závodu dostal téměř na kufr předposledního Sebastiana Kolakowského, dokončil znovu poslední.

Pořadí pro druhý startovní rošt určil los, který rozhodl, že prvních deset závodníků z první jízdy si otočí své pozice pro start závodu druhého. Tobias se Sebastianem tak startovali ze třetího a čtvrtého místa. Tobias skvěle odstartoval a hned během prvních pár zatáček si vybudoval slibný náskok. Novější auta ho ale začala postupně dotahovat a dva závodníci se nakonec dostali před něj. Třetí místo je ale i tak pro našeho nejmladšího závodníka skvělým výsledkem a startem do sezóny, stejně tak jako pro celý tým.

Sebastian protnul cílovou fotobuňku na devátém místě, což vzhledem k velmi malému počtu najetých testovacích kilometrů bereme jako slušný výsledek. Radim celý byl celý závod na dohled Kolakowského a trpělivě čekal na Polákovu chybu a příležitost k předjetí. Ta nepřišla a Radim bohužel i napotřetí uzavřel startovní pole a tím i celý první závodní víkend TCR Eastern Europe 2023. Proto ta hořká příchuť jinak povedeného závodního víkendu.

Co nás naopak velmi těší, že v nově doplněném týmu panuje výborná nálada a všichni nováčci do něj skvěle zapadli, takže se už teď těšíme na další závodní víkendy.

Na Oscherslebenu se odjel i první vytrvalostní závod sezóny 2023 v rámci ESET Cupu. Naše posádka Radim Adámek, Bartosz Groszek vyhrála svou kategorii TCX.

Další zastavení TCR Eastern Europe a ESET Cup Series se uskuteční na konci dubna na tradičním Hungaroringu.

Skvělý úspěch i smůla pod Alpami

Náš závodník Sebastian Steibel vybojoval o uplynulém víkendu své první pódium v TCR Eastern Europe 2023. Další porci smůly si…
Číst více

Sezóna pokračovala v Maďarsku

Ke druhému podniku sezóny 2023 jsme odjeli do Maďarska. Na Hungaroringu na okraji Budapešti se jel druhý závodní víkend TCR Eastern Europe…
Číst více

Sezóna 2022

ADITIS RACING má za sebou svou zatím nejúspěšnější sezónu
Číst více
Zavřít
Loading...