Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Bodový příděl v pozměněné sestavě

Závodní víkend TCR Eastern Europe v Mostě přinesl našemu týmu druhý nejvyšší bodový příděl v dosavadní sezóně TCR Eastern Europe. A to navzdory tomu, že jsme na sever Čech odjeli v pozměněné sestavě.

Seriál TCR Eastern Europe pokračoval pátou zastávkou na Autodromu Most. Na tento okruh máme skvělé vzpomínky, protože jsme tu v loňské sezóně zásluhou Bartosze Groszeka slavili titul. Letos jsme před tímto závodním víkendem řešili nepříjemnosti spojené s odstoupením Tobiase Poschika a Sebastiana Steibela ze šampionátu. Starší modrá Audi zůstala bez řidiče. Po volantu volné černo žluté sáhl matador cestovních vozů a odchovanec mosteckého Autodromu Petr Fulín, což slibovalo zajímavou podívanou.

Petr se sžil s autem velmi rychle a od začátku víkendu dokazoval, že ne nadarmo je nejlepším českým okruhářem v rámci cestovních vozů. Ve volném tréninku dojel druhý se ztrátou šesti setin sekundy. V kvalifikaci už se ve výsledcích nacházel tam, kde jsme si všichni přáli - na prvním místě.

V prvním závodě si Petr hned po startu zkušeně pohlídal útok jednoho ze závodníků za sebou a po zbytek závodu si udržoval konstantní náskok - cílem projel podle očekávání jako první. Radim se v prvním závodě po startu z třináctého místa držel v bojující skupince. Při pokusu o útok na závodníka před sebou nedobrzdil do první šikany, což ho stálo pár vteřin. Nakonec ale náskok smazal a díky penalizaci hned tří soupeřů před sebou figuruje ve výsledcích na dvanácté příčce.

Do druhé, mokré, jízdy startovali naši závodníci ze sedmého a dvanáctého místa. Petr se od zhasnutí červených světel tlačil dopředu, aby se co nejdříve přiblížil čelu závodu a mohl znovu zaútočit na první místo. Rozhodující moment přišel šest minut před koncem. Petr zkusil překvapivý manévr na vedoucího závodníka, který ale vyústil v kontakt, zlomené táhlo řízení a konec v závodě. Radim ztratil krátce po startu přišel o tři pozice a po zbytek závodu kroužil po dráze osamocen. Cíl protnul díky odstoupení Petra Fulína jako čtrnáctý.

Do vytrvalosti v rámci ESET Cupu nastoupila jako tradičně posádka Radim Adámek - Bartosz Groszek. Závod rozjel Bartosz a celý svůj part si užíval závodění se silnějšími auty. Radim přebíral na prvním místě a na tom také auto za zhoršujících se povětrnostních podmínek dovezl do cíle. Druhý tým v cíli zaostával o celé kolo.

Sezóna 2023 byla náročná, ale…

Sezóna 2023 se do naší týmové historie zapíše výsledkově jako povedená. Hned dva naši závodníci se kvalifikovali na největší událost roku v…
Číst více

Sezónu jsme zakončili pódiem v Brně

Sezóna 2023 se přesouvá do týmových kronik. Poslední závodní víkend ale ještě nějakou dobu zůstane v našich živých vzpomínkách. A …
Číst více

Body zalité smůlou ze Slovakia Ringu

Sezóna TCR Eastern Europe 2023 se přehoupla do své druhé poloviny.
Číst více
Zavřít
Loading...